Stowarzyszenie

Posłużę się komunikatem ze strony Miasta Bytom:

28 Maja 2023

„Bo muzykę masz we krwi” - pod tym hasłem odbyła się w ten weekend impreza na terenie ProFort Centrum w Miechowicach. Miłośnicy obiektów militarnych przygotowali masę atrakcji.

Najważniejszą z nich była akcja krwiodawstwa, ale zapewniono też wydarzenia towarzyszące m.in. pokazy strażackie i udzielania pierwszej pomocy, występy artystyczne m.in. uczniów z Ogólnokształcącej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu, Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu, Miejskiego Domu Kultury nr 2, propagującego słowiańską kulturę chóru Kuczeryki z Bytomia czy też stypendystów Prezydenta Bytomia — Bytomskiego Kolektywu Śpiewaczego. Mocnym akcentem obydwu dni było koncerty orkiestr. Dla wszystkich gości zagrały Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” z udziałem mażoretek z zespołu „Charms”.

Nie mogło też zabraknąć możliwości zwiedzania podziemnego schronu, jednej z ciekawszych atrakcji turystycznych w Bytomiu. Dwudniowa impreza w schronie w Miechowicach odbywa się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.

W całości podpisuję się pod tym podsumowaniem.

Fajnie by było jednak dodać, że organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium. Kiedy oni się nauczą???

Tu link do materiału zdjęciowego ze strony miasta Bytom.