Stowarzyszenie

07.07.2014Relacja – otwarcie schronu LSR w Bytomiu

W dniu 7 grudnia 2014 roku, zgodnie z zapowiedzią, miało miejsce otwarcie jednego ze schronów typu LSR, znajdujących się pod Placem Akademickim w Bytomiu.

Zaskoczył nas tłum. Nie wydawało nam się, że wydarzenie spotka się z tak dużym oddźwiękiem. Tego dnia schron odwiedziło około 300 osób, choć otworzyliśmy go jedynie na trzy godziny. To miłe…

Ozdobą ścian schronu była wystawa prac pani Małgorzaty Prokop. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem. Schron doskonale nadaje się do ekspozycji i wystaw, co sprawdziło się również tego dnia.

Dla odwiedzających Biuro Promocji Bytomia przygotowało prezent w postaci „bytomskich” kalendarzy ściennych na 2015 rok.

Zdjęcia wnętrz obiektu wykonano jeszcze przed rozpoczęciem wystawy, gdyż później, przy tłumie zwiedzających, nie było już takiej możliwości.

Dziękujemy również za odwiedziny członków krakowskiego Stowarzyszenia „Rawelin”, które w swoim mieście posiada doskonale odrestaurowany schron tego samego typu.

Małgosi życzymy wiele sukcesów artystycznych. Zresztą, to pewnie nie pierwsza i nie ostatnia Jej wystawa w naszych obiektach.

Ze swojej strony chciałbym bardzo podziękować osobom, które pomagały przy renowacji i wyposażeniu tego obiektu. Po pierwsze Tomaszowi Wojdyle, którego pomoc była niezastąpiona (zresztą, jak zawsze). W dalszej kolejności Korneli i Melchiorowi i Gienkowi, na których zawsze można liczyć. No i Romkowi i Jankowi z koła terenowego „Dąbrówka”, którzy stawią się zawsze wtedy, gdy są potrzebni. Dziękuję także młodziutkim chłopakom przysłanym przez Waldka Machonia, którzy „tyrali” zadziwiając dorosłych. To dzięki pracy nas wszystkich schron znowu zaczął służyć ludziom, choć inaczej, niż  kiedyś…

Specjalne podziękowania dla Urzędu Miasta Bytom (Referat Promocji Miasta), który finansował remont obydwu schronów.

zdjęcia: Dariusz Pietrucha, Małgorzata Prokop
tekst: Dariusz Pietrucha, Pro Fortalicium