Stowarzyszenie

26.26.2018Rajd rowerowy

Relacja z rajdu:

 

   W niedzielę 24.06.2018 roku odbyła się wycieczka rowerowa na trasie Michałkowice- Żabie Doły- Łagiewniki- Bytom- Brzeziny Śląskie- Chorzów ul. Katowicka - Żabie Doły- Rozbark- Miechowice- Karb- Bobrek- Szombierki- Łagiewniki- Żabie Doły- Michałkowice- 47 km, z czego 20 km pętla po Bytomiu. Udział wzięło 15 osób na rowerach, między innymi członkowie PTTK Siemianowice.
   Wielkie podziękowania dla kolegów z Pro Fortalicium, którzy udostępnili nam do zwiedzania obiekty w Bytomiu na Placu Akademickim, w Miechowicach i w Chorzowie na ulicy Katowickiej i znakomicie je przygotowali. Ponadto bardzo cieszę się również z odwiedzenia pozostałych ciekawych krajoznawczo obiektów, np. ostatniego drewnianego budynku w Bytomiu (wiatrak na Rozbarku) czy kosmicznego zbiornika wodnego w Miechowicach.
   W lipcu i sierpniu szykują się kolejne wycieczki. Jednym z tematów będzie historia Miechowic (wycieczka rowerowa) oraz zwiedzanie kompleksowe (ok. 3-4 h) Elektrociepłowni "Szombierki" (pieszo). W załączeniu parę kadrów z niedzielnej trasy. Z góry przepraszam za słabą jakość, ale obiektyw aparatu był niemal cały czas mokry i brudny. Ale znamienne, że w tak trudnych momentami warunkach i w tak stosunkowo licznym gronie całkowity brak defektów i kolizji. "