Stowarzyszenie

27.27.2022Podsumowanie akcji z Czechami

Polacy i Czesi potrafią...
 
Moje podziękowania:
Po pierwsze chciałem bardzo gorąco podziękować Wam wszystkim za wspólną akcję. Myślę, że jak na pierwszy raz wyszło bardzo fajnie. To tylko dowód, że taką współpracę trzeba utrzymać w przyszłości. Błędy będziemy eliminować. Co więcej - w sferze obiektów fortecznych trzeba ją rozszerzać - nawet o obszar Niemiec czy Francji. Myślę o wspólnym zwiedzaniu, ale w formie wirtualnej, bo odległości nie do przeskoczenia w jeden dzień.
 
Czeska odpowiedź:
Bardzo dziękuję i potwierdzam bezprecedensowy sukces imprezy również po stronie czeskiej. Udało mi się osobiście odwiedzić większość czeskich obiektów i bardzo się cieszę, jak wielu gości z Polski odwiedziło również obiekty w Czechach! Naprawdę niesamowite osiągnięcie! Rozmawiałem z kilkoma gośćmi z Polski, którzy zadali sobie trud i naprawdę uczciwie obeszli wszystkie obiekty. Miałem tylko pozytywne reakcje, m.in. z inspekcji z Euroregionu. Zgadzam się z Wami, projekt zdecydowanie powinien zostać zachowany w przyszłości, kiedy naprawdę fajnie byłoby zapewnić zwiedzającym wirtualne wycieczki po fortecach i schronach. Operatorzy obiektów po stronie czeskiej byli bardzo zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem wycieczkami. O godzinie 12 (w południe) obiekt w pobliżu Milostovic zgłosił koledze, że liczba odwiedzających w ciągu dwóch godzin od otwarcia wyniosła 200 turystów, czego nigdy wcześniej nie doświadczyli.

Jeszcze raz dziękuję i z niecierpliwością czekam na przyszłą współpracę, którą z pewnością nawiążemy również ze względu na wielki sukces tego roku. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli uczynić to wydarzenie tradycją.

 

Polsko-czeskie szlaki forteczne przetarte, proszę Państwa.