Stowarzyszenie

02.02.2016OWŚ na Maksa

   Dnia 26 czerwca odbyła się już druga edycja wydarzenia "OWŚ na MAXA", którego celem jest przejechania w ciągu jednego dnia całości Obszaru Warownego Śląsk na rowerze. Start? Schron Dowodzenia OWŚ - symboliczne serce Obszaru Warownego na Górze Redena. Grupa licząca 19 osób wystartowała z tego miejsca w kierunku północnego skrzydła fortyfikacji, kierując się w pierwszej kolejności na Nową Wieś i położoną tam pozycję polową, aby  stamtąd ruszyć już wzdłuż pozycji w kierunku wsi Gostyń leżącej na południowym skrzydle OWŚ. 

   Pogoda zgotowała uczestnikom imprezy aurę iście na MAXA. Zaczęliśmy jadąc w przyjemnym chłodzie poranka, aby przejść w duszny skwar przedpołudnia i palące słońce, w celu spotkania się w południe z przelotną burzą przeradzającą się w oberwanie chmury. Jazdę zakończyliśmy w chłodnej poburzowej temperaturze. Mimo tak skrajnych warunków, całość imprezy ukończyło 11 uczestników, dojeżdżając wieczorem na miejsce porannego startu.

   Wszystkim uczestnikom należą się duże brawa za wytrwałość i jazdę na MAXA, a sponsorom imprezy, firmom KOS-EL i Skalik podziękowania za sfinansowanie zakupu koszulek imprezowych.
 
Maciej Wszelaki