Stowarzyszenie

16.16.2018Historyczny przemarsz

   Koło terenowe „Dobieszowice” Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” wraz z władzami Gminy Bobrowniki zaprasza na przemarsz historyczny po fortyfikacjach Gminy Bobrowniki w dniu 26 maja 2018 roku.

   Podczas przemarszu uczestnicy będą mogli zwiedzić siedem obiektów fortecznych w Wymysłowie i Dobieszowicach. Przy każdym z obiektów na uczestników przemarszu będą czekać członkowie grup rekonstrukcyjnych różnych formacji (Wojsko Polskie z 1939 r., jednostka Wehrmachtu, kawaleria Wojska Polskiego, Policja II RP, Ludowe Wojsko Polskie 1945 r. i Armia Czerwona). Przy każdym z obiektów członkowie grup rekonstrukcyjnych będą opowiadać o fortyfikacjach Obszaru Warownego „Śląsk” oraz będą przedstawiać sylwetki formacji wojskowych, które reprezentują.  Dodatkowo przy schronie nr 53 będzie wystawa broni i strzelnica przygotowana przez grupę airsoftową. Przemarsz będzie rozpoczynał się pod leśniczówką u zbiegu ulic Leśnej i Kościuszki w Wymysłowie, natomiast meta zaplanowana jest przy schronie-muzeum w Dobieszowicach-Wesołej, gdzie będzie zorganizowane ognisko oraz test wiedzy z nagrodami dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat.

   Grupy będą ruszać spod leśniczówki od godziny 8:30 do 11:00 w półgodzinnych odstępach czasu, długość trasy to ok. 7 km, która będzie przebiegała głównie leśnymi ścieżkami w Wymysłowie i polami wzdłuż rzeki Brynica.