Stowarzyszenie

06.06.2016Głosuj na remont schronu w Maciejkowicach

   Prosimy mieszkańców Chorzowa o wsparcie głosami naszego projektu dotyczącego remontu polskiego schronu bojowego w Chorzowie-Maciejkowicach.

Aby zagłosować, wystarczy kliknąć w ten link, wypełnić krótki formularz, a następnie wyszukać dzielnicę Maciejkowice i oddać głos na nasz projekt. Głosować można do dnia 13 października 2016 roku.

Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

Opis projektu: Celem projektu jest wyremontowanie schronu bojowego wchodzącego w skład Obszaru Warownego "Śląsk". Jest to jeden z najciekawszych obiektów znajdujących się na terenie Chorzowa. Wyremontowany schron zostanie udostępniony do zwiedzania jako historyczna izba muzealna. W Maciejkowicach nie ma żadnego obiektu, który przyciągałby uwagę turystów. W Chorzowie znajdują się już dwa wyremontowane obiekty forteczne, które przyciągają wielu zainteresowanych. Wyremontowanie kolejnego obiektu, tym razem w Maciejkowicach, stanowiłoby szansę dla tego rejonu Chorzowa. Szczególnie dotyczy to turystów rowerowych, którzy dość tłumnie odwiedzają sąsiedni zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Żabie Doły", przy którym zlokalizowany jest wspomniany obiekt. Stowarzyszenie posiada ów obiekt na podstawie umowy dzierżawy z miastem. Wnętrze obiektu zostało już wyczyszczone przez członków stowarzyszenia. Wokół obiektu trwają prace porządkowe. Praca członków stowarzyszenia odbywa się na zasadzie wolontariatu. W momencie ukończenia remontu miasto Chorzów uzyska kolejny obiekt zabytkowy, który będzie przyciągał wielu turystów z obszaru całego kraju.