Stowarzyszenie

20.20.2018Europejskie Dni Dziedzictwa

Edycja 26. – 2018 Niepodległa dla wszystkich – propozycja RIK: Noc Schronów z trzema strefami zagospodarowania ośmiu obiektów militarnych i jednego młyna. Obiekty znajdują się na terenie trzech miast Bytomia, Chorzowa oraz Piekar Śląskich.

Specjalnie dla zwiedzających utworzyliśmy trzy strefy tematyczne - EKSPLOZJA WRAŻEŃ, REKONESANS oraz KANTYNA.

 I strefa – EKSPLOZJA WRAŻEŃ - strefa dla ludzi o mocnych nerwach, będziemy oddziaływać na wszystkie Wasze zmysły, pozwólcie przenieść się w czasie, zasmakujcie żurku z kuchni polowej, wczujcie się w dźwięki wojny, w tej strefie będziecie mogli obejrzeć inscenizację pt. "Misja Afganistan", escape room.

 II strefa – REKONESANS - umożliwia zwiedzanie obiektów, połączone z dodatkowymi atrakcjami.

 III strefa – KANTYNA  - przewidziana jest dla rodzin z dziećmi, które jako środek lokomocji wykorzystują np. rower. To strefa relaksu i spokoju (strefa chillout), tu oprócz zwiedzania obiektu można zwyczajnie odpocząć, podziwiając walory przyrodnicze, bagniska i rozlewiska wody zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Żabie Doły”. Możesz przysiąść na leżaku i napić się kawy lub herbaty. Miejsce niezwykle urokliwe. Wieczorem zapraszamy na hit w letnim kinie w KANTYNIE–Maciejkowice Walkiria (2008), reż. B. Singer, Niemcy, USA, 121 min.