Stowarzyszenie

03.03.2018Europejskie Dni Dziedzictwa

   Informujemy, że w tym roku Województwo Śląskie reprezentowane przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach urządzając kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa przy współpracy z naszym stowarzyszeniem opiera ową imprezę jedynie na obiektach pozostających pod opieką naszego stowarzyszenia. Oznacza to, że w tym roku jedynie my będziemy reprezentować województwo śląskie.

   Dokładny program imprezy ciągle się tworzy, ale na pewno wezmą w niej udział następujące obiekty:

  • ProFort Centrum w Bytomiu-Miechowicach
  • schron dowodzenia w Chorzowie
  • schron  "Sosabowski" w Bytomiu
  • schron "Trager" w Bytomiu
  • schron przeciwlotniczy w Miechowicach
  • schron bojowy w Maciejkowicach
  • schron bojowy w Dąbrówce Wielkiej

Więcej szczegółów wkrótce.