Stowarzyszenie

31.31.2015Dzień NGO w Mysłowicach

   W dniu 31 maja 2015 roku w Mysłowicach, w ramach Dnia Organizacji Pozarządowych, nasze Stowarzyszenie zaprezentowało swoją działalność i dokonania. Był to debiut Stowarzyszenia na terenie miasta Mysłowice. Jednocześnie w ten sposób zadebiutowali kandydaci do naszego Stowarzyszenia, pochodzący z Mysłowic (m.in. Wojciech Adamaszek, Wojtek Kubowicz czy Zbigniew Porada). Przygotowaniem stoiska zajął się Tomasz Wojdyła wraz ze swoimi synami: Przemkiem i Radkiem. Zbigniew Kościan przygotował miniwystawę broni. Do pomocy zjawili się również Daniel Ciszowski, Kamil Ferdyn, Kornelia Hetmańczyk i Radek Szalacha.
   Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Koledzy i koleżanki z Mysłowic byli organizatorami wielu innych atrakcji, jakie zaoferowano widzom (m.in parku linowego, rozgrywek sportowych, a także poszukiwań z wykrywaczem metalu). Gratulujemy im siły i wytrwałości.
  Co najważniejsze, wspólnie reklamowaliśmy imprezę, jaka odbędzie się w Mysłowicach w dniu 20 czerwca, a jej częścią będzie niecodzienna inscenizacja historyczna. Poniżej scenariusz czerwcowej imprezy:

Sobota z historią, rzemiosłem i wojskiem
Data: 20.06.2015 r.
Godziny: 12:30-20:00
Miejsce: kompleks boisk sportowych oraz tereny zielone przy Promenadzie w Mysłowicach.
 
12:30 – 14.00 - Początek imprezy pod pomnikiem ku czci żołnierzy 23 Batalionu Saperów
14.00 - widowisko historyczne pt. "Dzieje 23 batalionu saperów"                               
15.00-20.00 - pozostałe atrakcje (w tym pokaz sprawności komandosów, pokaz tresury psów policyjnych, przejazd ciężarówki z wojskiem, park linowy, wystawa fotografii prezentujących dzieje 23 Batalionu Saperów, strzelnica ASG, stanowisko rzutu granatem ćwiczebnym, „pole minowe” – przy użyciu wykrywaczy metalu – poszukiwanie ukrytych w ziemi metalowych przedmiotów, wykonywanie maskowania twarzy, malarstwo emocjonalne, gry i zabawy dla dzieci młodzieży, punkty gastronomiczne).

Zapraszamy już dzisiaj!