Stowarzyszenie

10.10.2017Centralne Obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej

   W dniu 1 września 2017 roku w Piekarach Śląskich odbędą się Centralne Obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, w których oprócz 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia wezmą udział 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej i Zarząd Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych. Taka impreza odbędzie się na Kopcu Wyzwolenia po raz pierwszy.

   Wymienione jednostki wojskowe będą prezentować swój sprzęt bojowy, którego będzie o wiele więcej, niż na imprezie w czerwcu 2017 roku. Będzie również przygotowana przez nasze stowarzyszenie inscenizacja historyczna (tym razem scenka z 1944 roku z frontu wschodniego), a także możliwość zapoznania się z zabytkowym sprzętem militarnym należącym do Kompanii Bytom.

W dniu 1 września:

- godz. 9.00 - msza święta w szarlejskim kościele z udziałem wojska i dowódców, w tym gen. bryg. Stefana Mordacza, płk-a dypl. Andrzeja Dąbrowskiego i ppłk-a Grzegorza Gduli

- godz. 11.00 - uroczysty apel wojskowy na Kopcu Wyzwolenia

- godz. 13.00 - uroczysty koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego na Kopcu Wyzwolenia

- godz. 15.00 - początek inscenizacji historycznej na Kopcu Wyzwolenia

Wszystkich zapraszamy na Kopiec Wyzwolenia już od samego rana, gdyż cały czas będzie możliwość obejrzenia wystaw militarnych, współczesnego i zabytkowego sprzętu bojowego.