Stowarzyszenie

15.15.2017Bytom-Miechowice

No i już po konferencji...

   W dniu 15 czerwca przypada kościelne święto Bożego Ciała. Z tej okazji co roku w Bytomiu-Miechowicach odbywa się odpust, na który bardzo licznie przybywają mieszkańcy tej dzielnicy. Właśnie taką okazję postanowili wykorzystać nasi koledzy w Miechowic, którzy wspólnie z Komisariatem Policji w Miechowicach przygotowali wspólną imprezę, a właściwie konferencję pod hasłem "Obronność i bezpieczeństwo - wspólnie do celu". Policjanci z miechowickiego komisariatu przyjechali z własnym sprzętem, który prezentowali mieszkańcom, a jednocześnie przekazywali idee swojej pracy. Dla mieszkańców Miechowic była to niecodzienna okazja poznania tajników pracy policjantów.

   Zaprzyjaźniona z nami Kompania Bytom przyjechała z częścią swojego sprzętu, za co im serdecznie dziękujemy. Arkadiusz Dominiec (Pro Fortalicium) prezentował część swojej prywatnej kolekcji zabytkowej broni. Zbyszek Kościan (Pro Fortalicium) także zjawił się z częścią swojej prywatnej kolekcji. Zjawił się również Bartek Rdułtowski, który wraz z Maciejem Bartkówem prezentował pozycje książkowe wydawane przez jego wydawnictwo. Prawdziwą ozdobą był zabytkowy radiowóz policyjny rodem z USA (lata 40 i 50-te), za możliwość zobaczenia którego bardzo dziękujemy jego właścicielowi. Przed schronem ciągle ustawiała się kolejka zwiedzających - tego dnia miechowicki schron odwiedziło ponad 400 osób.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

   Osoba, która została odnotowana jako zwiedzający nr 5000 otrzymała w podziękowaniu atlas fortyfikacji wraz z odpowiednim wpisem. Wszystko można zobaczyć na zdjęciach.