Stowarzyszenie

12.12.2018100-tna rocznia Odzyskania Niepodległości

   Impreza już za nami. Pogoda pięknie dopisała, ale wszyscy już wiedzą, że to zasługa Irka. Frekwencja na imprezie przekroczyła nasze oczekiwania. Wszystko odbyło się zgodnie z planem z małym potknięciem na finał - sztuczne ognie trzeba było odpalić ręcznie, a nie zdalnie.

  Podziękowania dla wszystkich. Członkowie Pro Fortalicium, Garnizon Górnośląski, Combat Alert Zielone Diabły, Stowarzyszenie Oberschlesien, OSP Stolarzowice, bytomska Policja - to dzięki Wam wszystko się udało.

   Odwiedzili nas również Prezydent Bytomia (elekt) Mariusz Wołosz, Wiceprezydent Bytomia Robert Dederko, a także przewodniczący bytomskiej Rady Miejskiej Mariusz Janas, radny Maciej Bartków, jak również inni członkowie Rady Miejskiej. Serdecznie dziękujemy. Najbardziej dziękujemy jednak tym wszystkim, którzy postanowili ten dzień spędzić w ProFort Centrum. Dla nas to wielki zaszczyt i wyróżnienie.

Więcej zdjęć z imprezy można zobaczyć pod tym linkiem.

Co najważniejsze, odsłoniliśmy Ścianę Pamięci, którą poświęcił ksiądz proboszcz Henryk Oleś.

Znaleźli na niej swoje miejsce:

Inni znajdą tam miejsce niebawem. Jest mi niezmiernie miło, bo pomysł Ściany Pamięci był mój. Taki mój wkład w 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Mam nadzieję, że trwały.

Wiem, że tego dnia były również otwarte inne nasze obiekty. Schron dowodzenia w Chorzowie odwiedziło ok. 500 osób (podziękowania dla Piotrka i Melchiora). Schron nr 5 w Chorzowie i schron w Dąbrówce Wielkiej odwiedziło pewnie też wiele osób, ale nie mam danych, ile.

Tekst: Dariusz Pietrucha, zdjęcia: Justysia